111 Jan Konop Big Band
     Aleksander Kamiński - saksofon altowy

Aleksander Kamiński - saksofon altowy

Urodzony 05.09.1981r.w Pucku. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu.
Jest współzałożycielem i członkiem kwartetu Dziki Jazz, który w październiku 2009r. wydał swój debiutancki krążek. Album otrzymał nominację do nagrody "Fryderyki 2010" w kategorii Fonograficzny Jazzowy debiut roku oraz został laureatem konkursu "Nagrody polskich melomanów" Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia w kategorii Muzyka Improwizowana/Free Jazz/Yass. Obecnie zespół jest
w trakcie przygotowań do nagrania drugiego albumu.
Współpracuje z takimi formacjami jak Contemporary Noise Sextet(gosć specjalny na płycie Unaffected Thought Flow, występ na Open'er Festiwal 2009 w Gdyni)oraz
w ostatnim czasie z Weroniką Korthals laureatką programu "Szansa na Sukces"(gosć specjalny na płycie "Na Wiedno"). Był członkiem "Elljazz Big Band" oraz "Jazz Bigband 75" w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Z wyżej wymienionymi formacjami aktywnie koncertuje w całej Polsce oraz ma na koncie występy
w Japonii (Arabaki Rock Festiwal 2010) na Węgrzech, Słowacji w Anglii i Szkocji oraz Norwegii (występ na festiwalu Punkt). Bierze aktywny udział w życiu trójmiejskiej sceny jazzowej. Od 2007 roku gra na saksofonach i klarnecie w orkiestrze Teatru Muzycznego w Gdyni.

      Szymon Łukowski - saksofon tenorowy

Szymon Łukowski - saksofon tenorowy

Edukacje muzyczna rozpoczynał od instrumentów klawiszowych w 1996 roku.
W 1999 roku rozpoczął naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Artura Rubinsteina w klasie klarnetu prowadzonej przez prof. Z. Rymarza.
W 2000 roku uzyskał II nagrodę na XXIX Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku
(I nagrody nie przyznano). W 2003 roku pod wpływem muzyki Eddiego Danielsa zainteresował się muzyką jazzową oraz grą na saksofonie.
Rok później, wraz z Kwartetem Jazzowym OSM w Bydgoszczy reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym dla Młodzieży w Malmo /Szwecja/ oraz Kopenhadze /Dania/.
W 2005 roku ukończył OSM w Bydgoszczy w klasie klarnetu oraz rozpoczął dalsza edukacje w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu prof. Andrzeja Dudzinskiego oraz w klasie saksofonu prof. Macieja Sikały.
W czerwcu 2008 roku został laureatem nagrody dla "Najlepszego instrumentalisty" XIII festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu, przyznanej przez Jana 'Ptaszyna' Wróblewskiego oraz Leszka Kułakowskiego. Współtwórca zespołów Soul Essence Quartet oraz Proteronach.
Na stale współpracuje z zespołem Jazz Big Band '75 Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy oraz Grupą D-Tonacja. Wraz z grupa Eljazz Big Band pod dyrekcja J. Eliasza występował u boku Janusza Szroma oraz Gary'ego Guthmana w ramach 6 Bydgoszcz Jazz Festiwalu. Z grupami Projazzteron oraz Soul Essence Quartet, supportowal koncerty takich artystów polskiej sceny jazzowej jak Maciej Sikała oraz Maciej Grzywacz. Współpracował z Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako solista, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Toruńska Orkiestra Symfoniczna oraz z Capella Bydgostiensis. Członek sekcji dętych wielu bydgoskich zespołów muzycznych.
http://www.myspace.com/szymonlukowski

          Marcin Stefaniak - saksofon tenorowy

Marcin Stefaniak - saksofon tenorowy

Saksofonista, pedagog Centrum Muzycznego Virtuo w Gdyni.
Absolwent Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie, Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej AM w Gdańsku, Instytutu Jazzu oraz Studium Pedagogicznego AM w Katowicach. Występował m.in. na Krokus Jazz Festiwal, Komeda Jazz
Festiwal, Jazz Jantar, Jazz Gdyni.
Współpracował m.in. z Piotr Orzechowski Quintet, Gosia Szmuda Band, White Tie Orchestra, Józefów & Stefaniak Qtet, Big bandem AM w Gdańsku i Katowicach.
Współpracuje w duo z pianistą Ignacym Wiśniewskim oraz w trio z kontrabasistą Krzysztofem Słomkowskim i perkusistą Adamem Golickim.
Uczestnik warsztatów muzycznych m.in. z Tomaszem Szukalskim, Bronisławem Suchankiem, Davidem Liebmanem, Jerrym Bergonzim, Seamusem Blake, Eddie Danielsem, Clarencem Pennem, Kurtem Rosenwinklem.

 Michał Jan Ciesielski - saksofon altowy

Michał Jan Ciesielski - saksofon altowy

Absolwent SM I i II st. w Gdańsku w klasie saksofonu klasycznego mgra
Adama Wendta.
W 2011 r. ukończył z wyróżnieniem studia l stopnia na Akademii Muzycznej
w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego mgra Macieja Sikały.
W latach 2011-12 studiował w Codarts University for the Arts w Rotterdamie.
Inspiruje się różnymi stylami muzycznymi od muzyki klasycznej poprzez rock
i reggae, aż po muzykę elektroniczną i d’n'b.
W swojej grze zwraca szczególną uwagę na aspekty brzmieniowe, łącząc je
z silną melodią, rytmiką oraz możliwie szczerą ekspresją.
Współpracował lub współpracuje z zespołami: Homemade Quintet, No Quartet, VDRSH! (NL), La Clave Caliente (NL), Fra Fra Sound (NL),
Codarts Big Band (NL), Jan Konop Big Band oraz Big Band AM w Gdańsku
(w tym m.in. Ewa Bem, Leszek Możdżer, Jarek Śmietana, Wojtek Karolak,
EwaUryga, Grażyna Łobaszewska), White Tie Orchestra, Wojciech Staroniewicz
A’Freak-an Project, Maciej Grzywacz, Cezary Paciorek, Gosia Szmuda –
Jazz dla Dzieci, Ilona Damięcka, Artur Dyro Executive Summary, Tangueros
Balticos, chórem Jana Łukaszewskiego (trasa koncertowa po Japonii w 2007
roku oraz nominacja płyty do nagrody Fryderyka 2009).
Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich m.in. z Donem Bradenem,
Eddie Danielsem, Seamusem Blake, Kurtem Rosenwinklem, Barrym Harrisem,
Bradem Mehldau, Clarencem Pennem, Larrym Grenadierem, Adamem Makowiczem,
Leszkiem Żądło, Pawłem Gusnarem.


    Łukasz Juźko - saksofon barytonowy

Łukasz Juźko - saksofon barytonowy

Saksofonista, kompozytor, inicjator projektów muzycznych.
Ukończył Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie saksofonu jazzowego
u mgra Sylwestra Ostrowskiego i mgr Tomasza Licaka oraz w klasie saksofonu klasycznego
u mgra Dariusza Samula. Obecnie student Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa w klasie mgr Macieja Sikały.

Laureat wielu konkursów i festiwali między innymi:
- półfinał w 6th Bucharest International Jazz Competition w Rumunii, Bukareszt 2012,
- wyróżnienie w kategorii „Tematy jazzowe” za utwór „Looking to the Sky” w VII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy , Słupsk 2011,
- I miejsce w szczecineckim festiwalu „Young Best Jazz” z zespołem Sekstans, sierpień 2011,
- wyróżnienie od Prezydenta Miasta Gdyni, jako lider zespołu Sekstans w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych.

Brał również udział w takich wydarzeniach jak: XVII Komeda Jazz Festival, Sopot Molo Jazz Festival 2012, czy gala finałowowa VIII Zmagań Jazzowych w Szczecinie.

Jego debiutem na scenie jazzowej był koncert z gwiazdą Nowego Jorku- Judy Bady, w którym wziął udział jako dwudziestolatek.

Brał udział również w wielu warsztatach oraz współpracował z takimi muzykami jak: Piotr Wojtasik, Judy Bady, Billy Harper, Newman Tylor Baker, Francesca Tanksley, Maciej Sikała, Wayne Dockery, Steve McCraven, prof. Jerzy Jarosik, The Belmondo Brothers Quintet, John Batsch ,Sylwester Ostrowski, Reggie Moore.

http://www.myspace.com/lukaszjuzko